Menu Zamknij

Legalność oprogramowania

W dniu 21.09.2012 Microsoft wysłał do swoich partnerów taką informację

“Szanowni Partnerzy,

 

Z przykrością zawiadamiamy Państwa o zagrożeniu, jakie pojawiło się w ostatnich miesiącach w Polsce.

Pojawiły się w kanale sprzedaży również na aukcjach Allegro, duże ilości podrobionego Microsoft Office 2010 Home and Business PKC. Wprowadzone do obiegu kopie są dobrej jakości i na pierwszy rzut oka przypominają oryginalny produkt. Problem dotyczy także polskiej wersji językowej.

Kupno takich produktów przez klientów naraża ich na straty, gdyż produkt, który kupują jest bezwartościowy – nabywca nie uzyskuje licencji a pirackie klucze sukcesywnie są blokowane. Szacowana skala procederu może wynosić nawet kilkadziesiąt milionów złotych.

Równie zagrożone są firmy IT, które pośredniczą świadomie lub nieświadomie w dystrybucji tych nielegalnych pakietów. W ostatnich dniach złożono zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa w stosunku do 5 podmiotów handlujących oprogramowaniem.

 

W związku z zaistniałą sytuacją chcielibyśmy przypomnieć, że jedynym autoryzowanym przez Microsoft źródłem zakupu oryginalnych produktów w Polsce są Autoryzowani Dystrybutorzy:

– AB S.A.

– ABC Data S.A.

– Action S.A.

– Incom S.A.

– Tech Data Polska sp. z o.o.

W przypadku zakupów w poddystrybucji prosimy o upewnienie się, że towar pochodzi z autoryzowanego kanału dystrybucyjnego.

Produkty podrobione są importowane przez różne mniej znane podmioty. Przypominamy również, że obrót produktami podrabianymi jest przestępstwem i może podlegać karze pozbawienia wolności do lat 2 (dwóch).

 

Prosimy zwracać uwagę na oferty pojawiające się na rynku, a w szczególności na te, które charakteryzują się znacząco niższą ceną od cen rynkowych. Kolejnym szczegółem, który powinien zwrócić Państwa uwagę to fakt oferowania produktów niekompletnych (np. samych kart z kluczem bez opakowania) lub niedbale zafoliowanych.

 

Najważniejszym elementem, który powinniście Państwo sprawdzić po otwarciu plastikowego pudełka jest pomarańczowa naklejka z kluczem produktu znajdująca się wewnątrz tekturowej okładki. Jeżeli jej tło nie jest wykonane mikrodrukiem z całkowitą pewnością mamy do czynienia z podróbką. Dodatkowo, jeżeli nie posiada ona odpowiedniego zabezpieczenia w postaci wtopionego, wyczuwalnego dotykiem paska to najprawdopodobniej macie Państwo w rękach produkt podrobiony.

Więcej informacji na temat rozpoznawania podrobionego oprogramowania znajdą Państwo na stronie:

http://www.microsoft.com/pl-pl/howtotell/default.aspx

 

W przypadku podejrzenia zakupu nieoryginalnego produktu prosimy o niezwłoczny kontakt z Państwa opiekunem w Microsoft lub kontakt na któryś z poniższych adresów lub telefonów:

 

Microsoft Sp. z o.o

piratnie@microsoft.com

 

Microsoft Sp. z o.o.
tel. (022) 594-10-00
fax. (022) 594-10-02

Centrum Obsługi Klienta Microsoft
Wsparcie techniczne oraz informacja handlowa i licencyjna 801 802 000 lub 22 594 19 99 w godzinach 8-20 w dni robocze oraz w soboty 9-16. Opłata za połączenia według stawek Twojego operatora.

 

Z poważaniem

Dział Microsoft OEM”

 

Jak zwykle okazuje się ze nad zdrowym rozsądkiem góruje cena produktu która to nie zawsze idzie w parze z legalnością oprogramowania.

Nasza Firma zaopatruje się u Autoryzowanych dystrybutorów dzięki temu naszym klientom jesteśmy w stanie zapewnić towar najwyższej jakości  w atrakcyjnych cenach.