Menu Zamknij

Acer S7- 391 przywracanie ustwień fabrycznych Winows 8

Przywracanie systemu operacyjnego

Niestety zachodzi czasami potrzeba reinstalacji systemu. W Windows 8 komputer uruchamia się w trybie – Windows Boot Menager – co powoduje że z jednej strony bardzo szybko się uruchamia ale z drugiej wybór opcji uruchomienia wymaga trochę innego podejścia. W aspire S7 wejście do biosu odbywa się przez wykonanie odpowiedniej procedury:
Jeśli Menu rozruchu F12 nie jest jeszcze włączone, należy je włączyć:
a. Naciśnij + <2> podczas uruchamiania komputera.
b. Naciskając klawisze strzałki w lewo lub strzałki w prawo, wybierz menu Main.
c. Naciskaj klawisz, aż zostanie wybrane F12 Boot Menu, naciśnij + <5>, aby zmienić to ustawienie na Enabled.
d. Naciskając klawisze strzałki w lewo lub strzałki w prawo, wybierz menu Exit.
e. W zależności od używanego przez komputer typu systemu BIOS,wybierz opcję Save Changes and Exit lub Exit Saving Changes, a następnie naciśnij przycisk Enter. Wybierz OK lub Yes, aby potwierdzić.
f. Komputer zostanie uruchomiony ponownie
Podczas uruchamiania naciśnij + <=>, aby otworzyć menu rozruchu. Menu rozruchu umożliwia wybór urządzenia, od którego chcesz zacząć, wybierz napęd USB.
Aby można było przeinstalować system operacyjny należy w pierwszej kolejności wykonać kopię systemu Windows 8 na pendrive o wielkości co najmniej 16GB. Aby to wykonać należy najpierw utworzyć kopię zapasową przywracania. Kopia zapasowa przywracania obejmuje całą zawartość pre instalowanego dysku twardego komputera, w tym system Windows i całe fabrycznie zainstalowane oprogramowanie i sterowniki. Nie obejmuje ono plików użytkownika. W menu Start wpisz słowo „Recovery”, a następnie kliknij pozycję Acer Recovery Management na liście aplikacji. Kliknij pozycję Utwórz kopię zapasową ustawień fabrycznych. Podłącz napęd USB, a następnie kliknij Dalej.

Po tych zabiegach mamy utworzony pendrive z systemem operacyjnym Windows 8 z sterownikami oraz oprogramowaniem które było zainstalowane w chwili zakupu komputera Acer Aspire S7. Uruchamiamy komputer z naciśniętymi klawiszami + <=>, aby otworzyć menu rozruchu wybierając z niego napęd USB. Po kilku chwilach uruchomi się oprogramowanie. Z menu należy wybrać opcję Troubleshot. Kliknij opcję Reset your PC, aby uruchomić proces resetowania: 
Funkcja Reset your P Cusuwa wszystkie dane z dysku twardego, a następnie instaluje ponownie system Windows i wszystkie programy oraz sterowniki, które były fabrycznie zainstalowane w systemie.
Ostrzeżenie: Zresetowanie komputera spowoduje usunięcie wszystkich plików zapisanych na twardym dysku.
Jeśli chcesz zlecić taką naprawę w wyspecjalizowanym serwisie zapraszamy do punktu na ulicy Porajów 1 / 23 Warszawa Białołęka gdzie w sposób profesjonalny zostanie przeprowadzony proces odzyskiwania systemu operacyjnego. Istnieje też możliwość odzyskania danych nawet jeśli komputer się nie uruchamia.