Menu Zamknij

Office 2013 nowości

Nowością w kontekście Nowego Office, którego sprzedaż rozpoczęła się 29/01/2013, to fakt, iż każdy klient końcowy będzie musiał posiadać unikalne Konto Microsoft (nazywane wcześniej Windows Live ID), aby zainstalować i aktywować Nowy Office. Konto Microsoft może być nowe bądź już te używane.

Klienci także muszą mieć dostęp do swojego unikalnego Konta Microsoft, aby skorzystać z usług online Office, dołączonych do zakupionego pakietu. To dotyczy, lecz nie kończy się na: pamięci online SkyDrive, kredytu Skype, ustawień i cech dostosowanych w Office oraz dodatkowe instalacje Office (właściwe dołączone usługi zależą od zakupionego SKU).

Dla nowego SKU Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych, posiadanie Konta Microsoft jest kluczowe i wymagane w przypadku instalacji bądź zmian w subskrypcji, także jej odnawiania.

Microsoft rekomenduje, aby tylko klienci końcowi tworzyli i logowali się posiadanymi Kontami Microsoft, w przypadku instalacji bądź zmiany szczegółów związanych z posiadaną subskrypcją.

Wymagania dot. przepustowości dla nowego Office:

Inną znaczącą zmianą jest sposób, w jaki nowy Office jest instalowany na urządzeniach z Windows. Urządzenia z Windows bez preinstalowanego wcześniej nowego Office będą wymagać pobrania około 1-1.5 GB dla każdej instalacji pakietu. Wszystkie urządzenia Mac będą również wymagać tego pobrania, gdyż Office na nowych Mac nie jest wcześniej preinstalowany. Dla wybranych rynków, gdzie nośniki DVD są wciąż dystrybuowane z Office, klienci spotkają się z koniecznością pobrania dla SKU Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych, który jest dostarczany bez DVD na wszystkich rynkach.

Ten scenariusz będzie mniej istotny, gdy więcej urządzeń z Windows będzie posiadać preinstalowany Nowy Office i zastąpi starsze urządzenia w kanale sprzedażowym.

Dotyczy produktów:

· Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych (PC bądź Mac)

· Office 2013 dla Użytkowników Domowych i Uczniów

· Office 365 dla Studentów (PC bądź Mac)

· Office 2013 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm

· Office Professional 2013

· Samodzielne aplikacje Office 2013 (tylko PC).

Dodaj komentarz